Preskočiť na obsah
English version ENGLISH VERSION   |
  LIVE OFF

MFK Dubnica - AFC Nové Mesto n/V 0:2 (0:1)

Dátum: 01.06.2015

Vedúci gól hostí v podaní dubnického odchovanca a dlhoročného hráča Andreja Urbana padol prekvapujúco už v 2. minúte zápasu. AFC hrá stále o záchranu v druholigovej súťaži a reálnosť plánu mu zaručovala jedine výhra a na tú sa všetci sústredili. Domáci ale neboli ľahkým súpeom. V 5. minúte Mičko po peknej kombinácii s Habšudom a Szücsom padol do obsajdovej pasce a tak z vyrovnania nič nebolo. Na druhej strane uchytil Slávik loptu v správnom okamihu pred L. Šebekom. Hlavička Javiera po rohovom kope bola pre skúseného brankára hostí Belica ľahkou záležitosťou. Hostia herne neoslňovali a tak prichádzali k slovu skôr snaživí domáci. V 31. minúte Mičkov pokus popri pravej ždri roztlieskal divákov a nádejne to vyzeralo aj pred koncom polčasu. Szücsovu strelu Belica vyrazil a Zara dorážal tesne vedľa. Po zmene strán vychytal Rapavého Slávik, potom sa Mičkovi do cesty účinne postavil urastený kapitán hostí P. Šupka. Priebeh hry bol viac ako vyrovnaný, ale hosťom bolo všetko dobré, snažili sa využiť každý moment, vynucovali si odpískanie faulov. Podarilo sa to v 57. minúte L. Šebekovi a Bariš po následnom rohu zvýšil vedenie AFC na 2:0. O tri minúty bol blízko zníženia Cisár, z hostí po Vladovej prihrávke tesne minul Urban a poriadnu delovku vyslal na dubnickú bránu M. Šebek. Hostia išli cielene za víťazstvom a tri body do tabuľky si spokojní z dubnickej trávy napokon odviezli.

Dubnický tím pracoval celú jar v amatérskych podmienkach, klobúk dole pred všetkými, ktorí obhajovali farby MFK. Zápas s Novým Mestom bol pre dubnický futbal rozlúčkovým s druhou ligou. Hráči juhoamerického pôvodu Javier, Zara, Rearte a D´Errica z Dubnice odchádzajú. MFK odohrajú posledné kolo nadstavbovej často DOXX bet ligy na pôde Dolnej Ždane a potom budeme sledovať ďalší osud dubnického klubu v III. lige ?! Prihlasovanie do súťaží je stanovené do 21. júna, budeme zvedaví ako to dopadne a koho ďalej na dubnickej tráve uvidíme.

Dubnica ide dole, Nové Mesto živí nádej na zotrvanie v druhej lige

Po Šamoríne získali na dubnickej tráve tri body aj hráči Nového Mesta nad Váhom a živia nádej na záchranu v druholigovej súťaži. V zostave AFC bolo viacero dubnických odchovancov: Pavol Šupka, Juraj Vlado a Andrej Urban, ktorý otváral už v druhej minúte zápasu: „Pre mňa to bol skvelý moment, pre mužstvo to znamenalo veľa, povzbudenie, pomohlo nám to psychicky. Potom sme sa viac stiahli, súper hral, ale nedali sme sa prekvapiť. Boli sme pod tlakom, potrebovali sme naplno bodovať a tak naša hra nevyznela najlepšie, ale víťazstvo je naše a sme tomu veľmi radi. V tabuľke sme preskočili Šamorín, ešte nás čaká súboj s Trnavou B, máme nádej a šancu aj tento zvládnuť a dostať sa na konečné tretie miesto, “ smelo zaprorokoval 24-ročný útočník. AFC pracujú pod vedením trénera Miloša Lintnera a skúsenosti trénera boli na nezaplatenie aj v dôležitom dueli, kaučoval ho  s prehľadom, bez zbytočných emócií. Po zisku cennej výhry sa M. Lintner rozhovoril:  „Zápas v Dubnici  bol pre nás veľmi ťažký. Museli sme sa zaobísť bez vykartovaných  Kutaja a Lopušana aj bez chorého Šupáka. Po predchádzajúcom zranení nastupoval Vlado a bolo to vidieť, lenže išlo nám o tri body a tomu sa podriadili všetci. Predtým sme záchranný plán naštrbili, tak doháňame v posledných kolách. Museli sme riskovať a hrať dopredu, veľmi nám pomohol rýchly gól Urbana, potom sa presadil Bariš zo štandardnej situácie a razom máme záchranu len a len vo svojich rukách. Môžeme sa opierať o dobrý kolektív, ktorý sa v Novom Meste vytvoril. Pomohli nám posily Belic, Šupák, Bariš a pridali sa aj domáce stálice bratia Šebekovci, Kutaj, Lopušan, Vlado, nestarnúci kapitán Pavol Šupka, ktorý má výkonnostne famóznu jar, ale svoje si odviedli vlastne všetci.“

V Dubnici veľa dôvodov na radosť nemajú, po štyroch sezónach v druhej spadnú do tretej ligy. Na Považí sú takto po Považskej Bystrici a Púchove už tretím exligistom s takýmto osudom. Po jeseni 2014 sa káder prakticky rozpadol a MFK tvorili za pochodu nové zloženie. Tréner Juraj Bútora kriticky povedal: “ Jar ukázala, že len s mladými hráčmi sa náročná druhá liga nedá hrať na vysokej výkonnostnej úrovni. Pod súčasný výsledok sa podpísali aj amatérske podmienky hráčov a fakt, že klubu sa pre dlhy hráčom odpočíta v konečnom hodnotení 6 bodov. Potom, čo sme sa to dozvedeli bolo čoraz ťažšie nájsť silu a motiváciu. Nenašli sme náhradu za strelca Števčeka a bez gólov sa výsledky robiť nedajú. Dnes sme s Novým Mestom výkonnostne neprepadli, ale súperovho brankára sme vlastne vôbec nezamestnali. Ako to bude s nami ďalej sa rozhodne v najbližších dňoch. Mládež ale ostáva v MFK prioritou, som si istý, že v tom sa rozhodne nič v Dubnici meniť nebude.“

Góly: 2. Urban, 57. Bariš. Žlté karty: Suchý, Zara, Rearte – Rapavý. Pred 220 divákmi rozhodoval Galád.

MFK Dubnica: Slávik – Golej, Pagáč, Cisár, Zara – Suchý, Javier (60. Rearte) – Mičko (27. D´Errico), Habšuda (69. Čurik), Bielik – Szücs. Tréner Juraj Bútora.

AFC Nové Mesto : Belic – Omasta, Miklovič, P. Šupka, Straka – Bariš, Rapavý, M. Šebek, Vlado (67. Jablokov) – A. Urban (86. Tuka), L. Šebek (78. Kolník). Tréner Miloš Lintner.