Dubničania víťazstvom vyprevadili domov rezervu Slovana Bratislava bez zisku bodu

22. mája 2021 DUBNICA NAD VÁHOM. Dnes sa konal posledný zápas aktuálneho ročníka II. futbalovaj ligy 2020/2021. Domáca FK Dubnica nad Váhom privítala rezervu Slovana Bratislava a po minulotýždennom úspešnom účinkovaní v Petržalke (1:1) je jasné, že domáci sa po ťažkej sezóne v lige zachránia. Preto tento zápas bol skôr venovaný verným podporovateľom klubu, ktorí svojich hráčov podporovali aj v takejto neľahkej dobe.

Prvý polčas veľmi hrou nezaujal. Zverenci domáceho trénera Petra Jakuša sa snažili presadiť sa, zárodky šancí sa však končili zväčša pred šestnástkou súpera. Keďže Slovanisti pôsobili absolútne bezzubo, tak sa prvá časť hry skončila bez streleného gólu.

V druhej časti hry sa zápas rozbehol a vznikali aj šance. Nástupom Majkúta sa zrýchlila pravá strana FK Dubnica nad Váhom a umocnila sa aj snaha o gól. Viacero šancí však premenených nebolo. Jednu z minima šancí mali hosti v 71. min, keď opečiatkovali z tesnej blízkosti žrď brankára Hodála. Hneď z protiútoku prišiel trest a domáci sa ujali vedenia, Aurel Dávidík 1:0. Napriek veľkej šanci kapitána domácich Mareka Kuzmu gól už nepadol a tak si Dubničania zaknihovali trojbodový zisk do tabuľky.

FK DUBNICA NAD VÁHOM - ŠK SLOVAN BRATISLAVA B (U21) 1:0 (0:0)

GÓLY: 72. min Aurel Dávidík 1:0

ZOSTAVA FK DUBNICA NAD VÁHOM: Hodál - Knižka, Pagáč, Rešetka, Párkaň (75. min Petráš), Vaculík (66. min Dudnyk), Bílovský (75. Pleva), Dávidík, Lévai (66. min Martinek), Čurik (46. Majkút), Kuzma

Zdroj: Impulz.PRESS