Turnaj Nový Jičín - 13.5.2017

Nominovaní chlapci:
Húdok Alex, Bednár Denis, Brunner Jakub, Teplička Timotej, Jacko Daniel, Púček Lukáš, Hornák Lukáš, Jankech Ján, Červeň Tobiáš, Langer Norbert, Šimko Timur

Tréner:
Bútora Juraj, Štiffel Martin

Skupina B:

1. FK Nový Jičín modrá

2. FC PETRŽALKA

3. SK LIŠEŇ

4. FK FOTBAL TŘINEC

5. MFK DUBNICA

6. FOTBAL PORUBA

7. FK CHROPYNĚ

8. FK TĚRLICKO - neprišli na turnaj

FK Třinec - MFK Dubnica: 0:1 (G:Teplička)

MFK Dubnica - Fotbal Poruba: 12:0 (G: 4xŠimko,2xBednár,2xJacko,Púček,Teplička,Brunner,Červeň)

MFK Dubnica - FK Chropyně: 13:0 (G:Šimko,Jacko,2xBednár,Brunner,Jankech,Červeň,2xPúček,2xTeplička,2xLanger)

MFK Dubnica - FK Nový Jičín modrá: 5:0 (G: 2xJacko,Púček,Langer,Červeň)

MFK Dubnica - FC Petržalka: 2:2 (G: 2xJacko,)

MFK Dubnica - SK Lišeň: 1:1 (G: Jacko)

Semifinále:

MFK Dubnica - FC Vsetín: 2:2 (G: 2xTeplička) P 5:4 (Púček, Bednár, Húdok, Jacko, Brunner)

Finále:

MFK Dubnica - FC Nový Jičín biela: 0:0 P 4:3 (Púček,Bednár,Húdok,Jacko)

Najlepší hráč Turnaja: Daniel Jacko

Celkové poradie:

1. miesto:        MFK Dubnica nad Váhom

2. miesto:        FC Nový Jičín biela

3. miesto:        FC Vsetín

4. miesto:        SK Lišeň

5. miesto:        FC Petržalka

6. miesto:        MŠK Púchov

7. miesto:        FK Třinec

8. miesto:        TJ Budišov

9. miesto:        FK Nový Jičín modrá

10. miesto:      FC Sparta Brno

11. miesto:      TJ Valašské Meziřičí

12. miesto:      FK Chropyně

13. miesto:      FK Krnov

14. miesto:      TJ Kovo Beluša

15. miesto:      Fotbal Poruba

Hodnotenie: Turnaj v Novom Jičíne mal veľmi dobrú úroveň. V zápasoch v skupine sme sa stretli so súpermi rôznej kvality. Obojstranne výborný zápas sme odohrali hneď na úvod turnaja s Třincom, kedy sme vyhrali 1:0. Šance sa striedali na oboch stranách a tempo zápasu bolo na veľmi vysokej úrovni. V ďalšom priebehu sme hladko a po dominantnej hre zdolali postupne Porubu, Chropyně a Nový Jičín „modrých“. Na záver skupiny nás čakali dva zápasy s vyrovnanými súpermi z Petržalky a z Líšne. Proti Petržalke sme vyhrávali 2:0 a dominovali, namiesto využitie niekoľkých šancí sme však zaspali poslednú päťminútovku a dovolili súperovi vyrovnať. V poslednom zápase sme taktiež viedli a súper opäť dokázal vyrovnať, aj keď teraz to bolo zaslúžene. V skupine sme obsadili 2. miesto (za SK Líšeň) a v semifinále nás čakal Vsetín. Po našom prvom góle sme si opäť mysleli že už je rozhodnuté, čo súper okamžite potrestal a otočil vývoj. Potom sme dobíjali bránu, vytvárali si šance a nakoniec sme aj trošku so šťastím vyrovnali. Penaltovú lotériu sme zvládli lepšie my, keď sa ani jeden z našich chlapcov nepomýlil. Vo finále sme nastúpili proti domácemu Novému Jičínu „Bielym“. Myslím, že sme od začiatku zápasu boli lepším tímom, avšak veľké šance sme nevyužili, a tak po bezgólovej remíze o víťazovi rozhodovali opäť penalty. Opäť sme mali viac šťastia my, keď sme všetky penalty premenili a po súperovom zaváhaní sme sa radovali z víťazstva.  Zápas proti Třincu bol obojstranne jeden z najlepších aký sme tento rok hrali, taktiež zápasy proti Líšni a finále proti NJ Biely znesú prísnejšie kritériá. V zápasoch proti Petržalke a Vsetínu sme sa nevyhli „hluchej“ fáze, čo sa nám stáva často a musíme to odstraňovať.

Daniel Jacko bol vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja. Nesklamal nikto.