Miniturnaj Zlín - 28.5.2017

Adresa:                       Areál Vlastislava Marečka, Sokolská 4989, Zlín-Vršava
očet ihrísk:                2
Počet hráčov:             7+1 na polku ihriska
Doba hrania:               2x20 minút, 5 minút prestávka medzi zápasmi
Systém hry:                 každý s každým

Tímy:                          WSP Wodzisław Śląski (Poľsko)

MFK Dubnica nad Váhom

Sigma Olomouc

FC Fastav Zlín

Nominovaní chlapci za MFK Dubnica:

Húdok Alex, Bednár Denis, Brunner Jakub, Vrábel Adam, Jacko Daniel, Červeň Tobiáš,Langer Norbert, Šimko Timur, Berky Filip, Tomanica Marek, Púček Lukáš, Jankech Ján.

Góly:
Jakub Brunner - 5 gólov
Lukáš Púček - 2 góly
Adam Vrábel - 1 gól
Denis Bednár - 1 gól

Hodnotenie: Odohrali sme výborný miniturnaj s veľmi kvalitnými súpermi. Zápasy nám ukázali v čom sa musíme zlepšovať. Individuálnu techniku sme mali na veľmi dobrej úrovni. Strelili sme veľa pekných gólov. Najväčším problémom v našej hre bola tvrdosť v osobných súbojoch, kedy naši hráči často „vyplakávajú“ miesto toho, aby aj oni začali hrať telom. Ďalším nedostatkom je slabá priamočiarosť, keď sme hlavne v prvom zápase hrali alibisticky, ustráchane dozadu. V ďalších zápasoch sme na to upozornili a už to bolo o poznanie lepšie. Veľmi veľa nepresných prihrávok (čo pramenilo aj so zbytočnej hry dozadu a „zašívania sa“) v defenzíve znamenali góly v našej sieti. Defenzíva inak fungovala dobre, súperi nám nedali veľa gólov po vlastných akciách. V tomto bol špecifický zápas proti poľskému Wodzislawu, kedy inak veľmi kvalitné mužstvo nechávalo jedného hráča stále stáť pred našim brankárom, a tak sme dostali tri góly po súperovom odkope. Na offside sa nehralo a nechceli sme obetovať jedného hráča, aby bránil ich útočníka a nezapájal sa do hry. Jednoznačne musíme zlepšiť tvrdosť a odolnosť našich hráčov v súbojoch a skvalitniť presnosť prihrávok. S tým súvisí aj lepšie odskakovanie, aby hráč s loptou mal na výber viacero riešení. Odskakovanie sa však oproti minulým turnajom zlepšilo, pretože  sme futbalovo vyšli z väčšiny situácií aj keď sme boli tvrdo napádaní veľkým počtom súperových hráčov. Brankár každú rozohrávku riešil prihrávkou po zemi.

Najlepší hráči: Brunner, Jankech, Púček